Днес се слага началото на Рамазан, свещеният месец за исляма, по време на който мюсюлманите се въздържат от ядене и пиене по време на светлите часове на денонощието.
"Мюсюлманите, също така, правят всичко възможно да повече Коран през този месец и да вникнат в смисъла му, за да може по този начин да се издигнат духовно и да разберат, че добрината, която трябва да направят, да разберат, че подпомагането на социално слабите, са основните, а не плътските наслади, които се олицетворяват от храната и напитките", коментира пред БНР главният мюфтия на България Мустафа Хаджи.
През следващия месец в страната ще се състоят редица религиозни, социални и културни събития, свързани с Рамазан.
В исляма има пет стълба на вярата: постът по време на свещения месец, моленето пет пъти на ден, вярата в бога, ходенето на поклонение в Мека и Медина - светите места на исляма, и даването на милостиня.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Наглост: Кола с чуждестранна регистрация паркира във варненски подлез
300 стопани на кучета без повод в столични паркове са глобени от началото на 2025
Обрат: Тръмп иска досиетата на Ъпстийн да бъдат публикувани
Мерилин Mенсън, Pistols и още нови имена на HILLS OF ROCK 2026