Срокът, в който хората с лихвоточки трябва да купят жилище или да започнат строеж, се удължава до края на ноември 2016 г.
Това решиха депутатите с приемането на първо четене на еднакви предложения на БСП и на ГЕРБ.
Още днес в почивката бюджетната комисия ще се събере извънредно и ще приеме на второ четене един законпроект за уреждане на правата за ползване на лихвоточките, обяви председателят на комисията Йордан Цонев от ДПС.
Близо 60 000 са гражданите, които разчитат на поредна отсрочка за осребряване на лихвоточките им.
На 21 ноември тази година изтичаше 3-годишният срок, в който хората, попаднали в т.нар. окончателни списъци, трябваше да купят жилище или да започнат строеж, за да имат право да осребрят лихвоточките си.
Държавата трябва да се разплати с тях до 31 декември 2019 г.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.11 2013 в 11:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци