
Собствениците на имоти, които отдават жилища чрез Airbnb и Booking, няма да искат разрешение от половината си съседи. Това решиха окончателно депутатите, като гласуваха промени в Закона за туризма.
Поправката, която се очакваше да доведе до съседски войни и да се превърне в бариера за бизнеса, бе отхвърлена по предложение на депутата от ГЕРБ Димитър Бойчев, въпреки че вече бе гласувана в икономическата комисия на НС.
Имотите няма да се категоризират като хотели и къщи за гости, но ще трябва да се регистрират в общината, в която се намират.
Собствениците на имоти за краткосрочен наем ще трябва да плащат патентен данък от 25 до 250 лв. в зависимост от местонахождението на обекта.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Гражданин
Руски депутат генерал: Ако Калининградската блокада ескалира до война, удряме първо Лондон
Гражданин
Изчезнали от радара: Къде отидоха суперяхтите на руските олигарси след избухването на войната в Украйна
Гражданин
Исторически момент: Зелена светлина от парламента за сваляне на ветото на Северна Македония
Merc
Руски депутат генерал: Ако Калининградската блокада ескалира до война, удряме първо Лондон