Изцяло нов модел на фискална отчетност в електронната търговия ще бъде предложен до края на януари 2021, стана ясно на кръгла маса, организирана от Националната агенция за приходите.
Работна група с участието на бизнеса и данъчни експерти ще предложи форма на т.нар. софтуерната фискализация за електронната търговия. Ако либерализираният режим доведе до по-добро спазване на данъчно-осигурителните изисквания и намаляване на щетите за бюджета, прилагането му може да се разшири и в други браншове. Това предложи изпълнителният директор на Националната агенция за приходите Галя Димитрова по време на кръглата маса на тема: „Електронната търговия в България – перспективи и възможности. Фискални и потребителски аспекти“ в която участваха работодателски и браншови организации, КЗП, популярни онлайн маркетплейси, платформи за обяви и организации на потребителите.
На форума НАП представи динамиката на данъчните рискове пред електронната търговия, както и съществуващите методи за контрол. 25 млн. лв. доходи от онлайн бизнес главно на физически лица са декларирани в последните няколко месеца след кампанията на НАП за наблюдение на наложените платежи чрез куриерските компании. Според експертите на НАП подходът на насърчаване и информиране работи не по-малко успешно от контролно-санкционните механизми, като кампанията за уведомяване по телефона на физически лица, получатели на суми от наложен платеж е била много успешна.
Бизнесът и приходната агенция ще проведат информационна кампания относно данъчните изисквания при търгуване в интернет в началото на 2021 г. стана ясно още на кръглата маса.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
СДС празнува 35 години от създаването си. Къде е то сега
Бунтовниците в Сирия напредват към столицата, армията се окопа в защита на град Хомс
Анета Михайлова: В Румъния се плашат с ''български сценарий''
Лъжливото овчарче Евтим Милошев. Ето доказателствата как ни изложи във Виетнам