Без увеличение на цената на тока все по-често ще има аварии. Това прогнозира Калина Трифонова – член на Управителния съвет на EVN в интервю за Нова тв тази сутрин.
„Ние ще бъдем принудени с минимални средства да поддържаме постигнати добри нива на качество. Може би не догодина, но ако тази тенденция продължи, през следващите няколко години ще има повишение на аварийността. За 8 години целенасочени инвестиции от над 1 млрд. лева успяхме да намалим аварийността с 40%. Годишно трябва да инвестираме 130 милиона лева за да поддържаме мрежата със същото качество”, каза тя и подчерта, че при сегашната ситуация ЕРП-тата са изправени пред ситуация, в която им е невъзможно да правят тези задължителни инвестиции.
Лошото отношение към ЕРП-тата е плод на "черна кампания", заяви още тя.
„Много е лесно да хвърлиш черна кампания по крайните във веригата, които са в контакт с клиента и събират парите за всички назад по веригата.”
Трите ЕРП-та искат увеличение в размер на 7-9% на цената на електроенергията от 1 юли и обявиха, че в противен случай има риск да фалират . Ресорният министър обаче бе категоричен, че цената за крайните потребители няма да се увеличава.
„През 2013 г. на три пъти я намалиха, което беше почти изцяло за сметка на енергоразпределителните дружества. За 8 години, от 2006 до 2013 – цената на тока се е увеличила с 45%, като от тях само 1,1% отиват за ЕРП-тата”, каза Трифонова.
Тя поясни, че искането на EVN не е непременно да се увеличи цената за крайния потребител.
„Не е задължително да се увеличи цената на тока, може вътре в самата верига да се преразпредели, така че крайната цена да си остане същата."


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.02 2014 в 23:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.02 2014 в 15:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
13.02 2014 в 06:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2014 в 12:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2014 в 11:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2014 в 11:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2014 в 09:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2014 в 09:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие