
Тежкотоварният автомобилен транспорт у нас ще бъде подкрепен с 55 млн. евро. Министерски съвет прие схема за предоставяне на минимална помощ в подкрепа на разходите за поддържане на конкурентоспособността на сектора. Управлението и предоставянето ѝ ще се администрира от Агенция "Пътна инфраструктура".
За изпълнението на мярката правителството одобри допълнителни разходи в размер на 55 млн. евро по бюджета на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за 2026 г. Средствата са предвидени в централния бюджет със Закона за държавния бюджет за тази година.
Помощта ще се предоставя под формата на минимална и ще се прилага до 31 декември 2026 г. Финансовият ресурс ще се изплаща еднократно на транспортни предприятия, които притежават лиценз за превоз на товари.
Максималният размер на помощта е до 300 хиляди евро на предприятие за период от три години. Преди предоставянето ѝ ще бъде извършвана проверка в европейския и националния регистър за минималните помощи, за да се установи какъв размер на помощта е получило предприятието, както и свързаните с него предприятия през предходните три години.
Заявленията за получаване на помощта ще се подават до АПИ.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Синът на собственика на кравефермата с антракс се опитал да прегази журналисти с трактор
Русия издаде заповед за арест на кореспондента за Балканите на ''Франкфуртер алгемайне цайтунг''
МВР: Размиг Чакърян-Ами не е разпитван за GPS заглушителя в Драгалевци
Пациентите с редки болести ще платят висока цена за реформите