Шансовете за италиански финал в Лига Европа се запазиха

OFFNews 12 май 2023 в 08:56 1189 0

Ювентус

Ювентус оцеля в Торино и запази шансове за класиране

Рома взе минимална победа над Байер (Леверкузен) в първи полуфинал в турнира на УЕФА Лига Европа, след като го победи с 1:0 у дома. В другата среща от този етап Ювентус се спаси в сетния миг срещу Севиля и измъкна 1:1. Така шансовете за италиански финал в турнира остават напълно реални преди реваншите на 18-и май.

Рома спечели през миналия сезон Лигата на Конференциите, а сега се опитва чрез успех във втория турнир на УЕФА да си гарантират място в Шампионската лига. Единственото попадение за отбора на Жозе Моуриньо вкара младокът Едоардо Бове в 63-ата минута.

Ювентус изигра много слабо първо полувреме, изоставаше с 0:1 от Севиля. Но в 7-ата минута на добавеното време Федерико Гати спаси „Старата госпожа“ с изравнителен гол.

В последната минута на редовното време на мача домакините искаха дузпа, но съдията Даниел Зиберт (Германия) не уважи претенциите им и дори не поиска преглед със системата ВАР за нарушение срещу Рабио.