Френският президент Еманюел Макрон смени мобилния си телефон и телефонния си номер заради опасенията, свързани с шпионския софтуер Pegasus, съобщи днес Елисейският дворец, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Това е една от първите конкретни мерки, които взима френският лидер, след като се разбра, че е възможно срещу него да е бил използван шпионският софтуер Pegasus.
"Президентът има няколко телефонни номера. Смяната на номера на мобилния му телефон не значи, че той е бил шпиониран. Това е просто допълнителна мярка за сигурност", заяви пред Ройтерс говорителят на френското правителство Габриел Атал.
Атал изтъкна, че в момента се взимат допълнителни мерки за сигурността на френския лидер, за да може да бъде даден адекватен отговор на евентуални заплахи.
Преди ден стана ясно, че телефонът на Макрон е в списъка с потенциални жертви за наблюдение и подслушване от страна на Мароко в скандала със шпионския софтуер.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1
22.07 2021 в 21:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро