
Арт хулиганите от Destructive Creation откриха инсталация в сградата на Европарламента като част от протестната инициатива срещу спорния член 13-ти от Директивата на ЕК за авторското право.
По време на българското Председателство на Съвета на Европейския съюз се очаква да се приеме новата Директива относно авторското право в цифровия единен пазар. В нея е включен и спорният Член 13, според който всички интернет сайтове, работещи със съдържание, качено от потребителите, ще трябва да инсталират автоматични системи за предварително следене, разпознаване и триене на съдържание.
Това решение ще застраши основните права и свободи както на българите, така и на всички останали граждани на Европейския съюз.
Акцията на Destructive Creation може да разгледате в галерия.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година