OFFNews 10 октомври 2022 в 22:04 1144 0

Баскетбол

Снимка НБЛ

Отборът на ЦСКА допусна загуба на старта

Отборът на ЦСКА се завърна в баскетболния елит на България с поражение от Спартак Плевен с 65:91 (10:24, 14:25, 25:19, 16:23) като домакин в София в среща от първия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Серия от 17:0 за баскетболистите на Спартак Плевен още в първата четвърт им донесе аванс от 23:5, а първата четвърт приключи при 24:10 в полза на гостите. Преднината на плевенчани достигна до 25 точки в края на първото полувреме при 49:24.

Състезателите на ЦСКА намалиха пасива си в третата четвърт до 49:68, но по-опитният тим на Спартак контролираше двубоя, а най-голямата разлика в мача беше 35 точки за плевенчани.

Барет Бенсън бе най-резултатен за гостите с 21 точки и 5 борби, а 16 точки и 4 борби добави Мартин Маринов.

За ЦСКА Дарил Оуенс завърши със 17 точки и 2 асистенции. Зейн Ноулс се отчете с 14 точки и 9 борби.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на състава на Шумен на 13 октомври, а Спартак Плевен ще приеме Левски на 17 октомври.