Силен Везенков не помогна на Сакраменто

OFFNews 19 януари 2024 в 08:50 1091 0

Везенков

Доброто включване на българина не помогна на "кралете"

Александър Везенков направи добро включване от пейката, но това не бе достатъчно на тима на Сакраменто Кингс, който допусна домакинска загуба със 121:126 от Индиана Пейсърс. Поражението е четвърто поредно за "кралете".

Българският национал прекара почти 11 минути на терена и записа 7 точки, 3 борби, 1 открадната топка и 1 чадър.

Сакраменто и Индиана размениха няколко пъти водачеството в първата четвърт, която завърши в полза на гостите при 34:31. "Пешеходците" продължиха да контролират темпото на игра и на почивката водеха със 70:57.

През второто полувреме домакините наложиха натиск и съкратиха пасива си в последните минути, но нямаха време за обрат.

За победителите от Индиана, за които не играха новото попълнение Паскал Сиакам и контузената звезда Тайрийс Халибъртън, най-резултатен с 25 точки бе Бенедикт Матурин, а още 20 точки отбеляза Ти Джей МакКонъл, който направи и 10 асистенции.

За Сакраменто Кевин Хъртър приключи с 31 точки, 27 добави Кийгън Мъри, а бившият играч на Индиана Домантас Сабонис направи "трипъл-дабъл" от 21 точки, 11 борби и 10 асистенции.

В класирането Сакраменто е на седмо място на Запад с 23 успеха и 18 поражения. Индиана е на седма позиция на Изток с 24 победи и 17 загуби.