Хибридният инвертор е чудесен избор, ако сте собственик на автономни енергийни системи и генерирате повече соларна енергия, отколкото консумирате.
Хибридният соларен инвертор позволява свързването на акумулаторни батерии към него, съответно – позволява съхранението на неизползваната електроенергия, произведена от соларните панели.
Хибридните инвертори са с висока енергийна ефективност при генериране на възобновяема енергия. Те действат като обикновените соларни инвертори, но могат да работят в различни режими, включително резервен режим на соларната батерия, в която да съхраняват неизползваната мощност. Този ток може да се ползва винаги, когато соларните панели не генерират електричество или при прекъсване на захранването.
Повечето хибридни инвертори могат също да работят без акумулатори за соларни системи и да функционират точно като мрежови соларни инвертори, като изнасят излишната слънчева енергия към електрическата мрежа.
В голямата си част хибридните инвертори могат да работят в четири различни режима:
- свързване към мрежата – действа като обикновен соларен инвертор (без соларна батерия);
- хибриден режим – хибридният инвертор съхранява неизползваната енергия, за да се използва през нощта, когато соларните панели не акумулират енергия;
- резервен режим – отново работи като обикновените соларни инвертори, когато е свързан с мрежата, и автоматично преминава към режим на резервно захранване при прекъсване на мрежата;
- режим извън мрежата – хибридният инвертор използва натрупания резерв от енергията, генерирана от слънчевите инсталации, за зареждане на соларната батерията.
С режим извън мрежата не потребявате друг ток освен произведения от соларната ви система. Така, с тази инверторна технология, вие си създавате автономна енергийна система.
Хибридните инверторите извън мрежата са много по-модерни и мощни от стандартните такива. Те работят със или без ел. връзка и има резервно захранване при прекъсване на тока. Тези соларни инвертори са толкова мощни, че могат да захранят изцяло домакинство ви, в това число отоплителни съоръжения и климатици. Те могат да работят абсолютно независимо от мрежата. В този случай хибридният инвертор е връзката между инсталацията на соларни клетки и акумулаторната батерия и не осъществява обмен с външна мрежа. Недостатъкът на подобен тип системи е, че те са напълно зависима от наличното и съхраняваното в момента електричество.
При избора на хибриден инвертор е ключово да вземете предвид няколко фактора.
- Имате ли налична соларна инсталация?
- Искате ли да добавите слънчеви панели?
- Искате ли да сте напълно независими от мрежата?
- Колко електроенергия изразходвате дневно?
- И последно, но не и по важност – с какъв бюджетът разполагате?
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)