Украинската биатлонистка Олга Абрамова беше наказана за употреба на забранения препарат мелдоний.
Любопитното е, че въпросният препарат, използван и от руската тенисистка, влезе в забранителния списък на 1 януари 2016 година, а нейната проба е била взета на 10 януари.
Всичките й резултати в периода от 10 януари до 3 февруари 2016 година са анулирани. Тя ще трябва да заплати и 2000 евро, което покрива стойността на направените анализи на взетите й проби.
С днешна дата е било взето решение Абрамова да бъде наказана за 1 година, като санкцията й започва да тече от 4 февруари 2016 година изтича на 4 февруари 2017 година. В пробите й е била открита концентрация на мелдоний, която е превишавала 7,3 пъти допустимата норма.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци