Мария Здравкова записа най-добрия български резултат в първия ден от европейското първенство по биатлон за младежи и девойки в австрийския курорт Хохфилцен.
Биатлонистката от Берковица сбърка само веднъж и завърши на престижното 6-то място в крайното класиране. Другата ни българска представителка в днешното индивидуално състезание - Милена Тодорова добави пет наказателни минути към своето време и зае 18-та позиция.
Европейска шампионка при девойките е австрийката Ана Гандлер, а призовата тройка допълниха Амина Иванова от Русия и Йоана Якела от Полша.
По-рано през деня се проведе и класическата дълга дисциплина при младежите, където България имаше само един представител. Благой Тодев сбърка два пъти и завърши 46-ти.
Златното отличие отиде при Витеслав Хорниг от Чехия, а Алекс Цисар (Словения) и Патрик Браунхофер (Италия) финишираха съответно на втора и трета позиция.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец