Откриха лицензираната хеликоптерна площадка на покрива на столична болница „Св. Екатерина“. Това стана в присъствието на здравния министър проф. Христо Хинков, зам.-здравния министър Илко Гетов, изпълнителния директор на лечебното заведение проф. Димитър Петков и др.
Съоръжението ще бъде част от системата за спешна медицинска помощ по въздух. Преди дни у нас пристигна и първият хеликоптер. Площадката ще може да се ползва и нощно време, след като хеликоптерите от системата на HEMS получат разрешение да летят нощем.
Министър Хинков посочи, че 2 милиона и половина са предвидени за изграждане на хеликоптерни площадки, като една от тях струва 120 хил лв. с ДДС.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец