Нобеловият лауреат за литература Марио Варгас Льоса (86 г.) e "победил COVID-19" и е изписан от болницата, където бе приет миналата седмица, обяви синът му Алваро Варгас Льоса, цитиран от АФП.
Писателят "победи COVID-19. Сега ще продължи да се възстановява у дома", обяви Алваро Варгас Льоса в Туитър и публикува снимки, на които е с баща си, брат си и сестра си.
"Благодаря на животоспасяващата наука и на медицинския персонал за тяхната отдаденост. Винаги ще сме ви благодарни", добави Алваро Варгас Льоса, който също като баща си е писател.
Нобелистът Марио Варгас Льоса бе приет миналата седмица в болница в Мадрид, където живее, заради усложнения в резултат на COVID-19.
Перуанският писател бе удостоен с Нобелова награда за литература през 2010 г. за "картографирането на властовите структури и отчетливото му изобразяване на личностните устойчивост, бунт и поражение".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец