Медицински комплекс ''Д-р Щерев'' получи приза ''Добра болница''. Наградата се връчва от коалиция, обединяваща неправителствени организации на пациенти, начело с Центъра за защита правата в здравеопазването и пациентските организации “Заедно с теб”.
В гласуването за най-добра болница участват и пациенти. Лечебното заведение е покрило десет критерия, сред които достъпна информация на сайта, включваща цени на медицинските услуги, образец на информирано съгласие, процедури за жалби, за вътреболнични инфекции и непланирани повторни операции.
На сайта на инициативата всеки пациент може да оцени избраното от него лечебно заведение. По този начин болниците могат да чуят гласа на тези, чието мнение е от изключителна важност, твърдят организаторите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15372
1
11.07 2020 в 15:27
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци