Интензивното отделение в МБАЛ-Пазарджик е поставено под 24-часова карантина, след като днес стана ясно, че има трима заразени медици, съобщи бТВ, цитирайки лечебното заведение.
Сред заразените с COVID-19 е и началникът на Отделението по анестезиология и интензивно лечение, една медицинска сестра и санитар. Тримата са под домашно лечение.
След като са получени резултатите от пробите в болницата е изготвен план и е извършена дезинфекция. Престои основна дезинфекция на цялата болница.
От МБАЛ-Пазарджик са изпратени общо 43 проби за изследване – от тях 13 на медицински персонал от ОАИЛ и 13 на работещи в Интензивно отделение.
Изследват се 11 медици от Второ вътрешно отделение, както и пациенти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец