Момчетата ще могат да се ваксинират безплатно срещу човешки папилома вирус от следващата година в рамките на национална програма, каза министърът на здравеопазването Силви Кирилов.
Той се включи в инициативата на фондация "Живот с рак" - „Осем звезди в осем болници за 8 март”, като заедно с лекари и медицински сестри поднесе цветя и подаръци на пациентки, хоспитализирани в Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология "Проф. Иван Черноземски" в София.
По думите на министър Кирилов, за тази година за ваксиниране на младите момичета в рамките на същата програма са осигурени 10 млн. лева. Имунизациите са безплатни за момичетата във възрастовата група 10-13 г., а ваксинирането е препоръчително.
Има осигурени средства за профилактика и за скринингови програми, увери министър Кирилов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20482
1
08.03 2025 в 11:50
100лв за ваксина.
Как не ги е срам!
А от догодина планират още кражби!
Ваксината няма да коментирам, който иска да си прочете какъв риск покрива и при каква част от всички видове папилома вирус...
Свидетел на трагедията на Тракия: Няма спирачен път и следи от спукана гума на тира
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
И окупираната Херсонска област остана без ток
Зелена светлина за 40-дневен план на СБУ за принуждаване на Русия да спре войната