Двама български военнослужещи в Афганистан са доказани с новия коронавирус - офицер и старшина, съобщи началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.
Единият от военнослужещите е интубиран, затова двамата не могат да бъдат транспортирани в България с един полет. Първият полет е предвиден в четвъртък, а в събота ще се извърши и втори - за другия военнослужещ, който е в по-леко състояние. Евакуацията им е координирана заедно с ръководството на мисията на НАТО "Решителна подкрепа" в Афганистан.
България поема медицинската евакуация на своите военните, които са първи такива случаи в контингента ни в Афганистан, каза Ефтимов
Преди заминаването си за Афганистан военните ни бяха под карантина.
България продължава да изпълнява поетите ангажименти към ЕС и НАТО, като няма да бъдат прекъсвани мисиите на НАТО в Афганистан, Косово и Ирак, както и в Мали, въпреки настоящата пандемия от коронавирус.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"