Трима души получиха шанс за втори живот, след като близките на 61-годишен мъж взеха благородното решение да дарят неговите органи. Донорската ситуация бе реализирана от екип на УМБАЛ "Царица Йоанна - ИСУЛ" с координатор д-р Изабела Траянова, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
В резултат на това 53-годишен мъж премина през чернодробна трансплантация, извършена от екип на Военномедицинска академия - ВМА, ръководен от доц. Васил Михайлов.
В Университетска болница „Лозенец“, медицински екип от Клиниката по урология, с ръководител д-р Борил Петров, трансплантираха бъбреци на 54- годишна жена и 63- годишен мъж.
По информация на лечебните заведения пациентите са в добро общо състояние и остават под лекарско наблюдение в реанимациите. По медицински причини други органи не са трансплантирани.
Съболезнования към близките на мъжа с уважение за взетото в тежък за тях момент благородно решение да спасят човешки животи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"