Заповедта на здравното министерство да се издават рецепти за безплатни лекарства за пациенти с COVID-19 започна с фалстарт още на първия ден. Потърпевши се оказаха пациентите, които напразно биха път до поликлиниките с ковид зони. Те бяха връщани заради липсата на готовност.
Столичните ДКЦ-та обявиха, че нямат анекс към договорите със здравната каса и чакат инструкции как да процедират.
Дотогава пациентите ще трябва да се обръщат към личните лекари, които обаче могат да издават рецепти само за платени медикаменти.
Другият проблем е липсата на софтуер за издаване на електронни рецепти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец