Специалистите от Програма „Детско здраве” прегледаха около 350 деца от Бургаска област. Прегледите бяха осъществени по покана на областния управител проф. Мария Нейкова и кмета на Бургас Димитър Николов.
14 специалисти от столични болници и медицински центрове с педиатричен профил по УНГ, ортопедия, хирургия, урология, неврохирургия, неврология, кардиология, офталмология, ендокринология, дерматология, педиатрия, гинекология и образна диагностика извършиха безплатни профилактични прегледи за скрининг на заболявания в детска възраст.
Вече 11 години програма „Детско здраве-Пирогов“ улеснява и подпомага профилактиката на децата в цялата страна, предоставяйки бърз и лесен достъп до водещи специалисти.
Благодарение на екипната работа на медиците през този период над 20 000 деца са получили безплатни консултации, при необходимост – лечение и проследяване. След двегодишно прекъсване, заради пандемията, прегледите стартираха отново в София на 4 юни 2022 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец