Около 30% или общо 240 души от потребителите и персонала на осемте общински социални домове в София са заявили желание да бъдат ваксинирани.
Това заяви столичният кмет Йорданка Фандъкова, която присъства на поставянето на първите ваксини на желаещи потребители и персонал в дом "Надежда". Там желание за имунизация са заявили 15 потребители и трима души от персонала.
Фандъкова обясни, че са поканили и частните домове за възрастни да се включат в имунизацията. Днес ще бъдат ваксинирани и хората в дома в "Зона Б5".
Според кмета целият процес във всички общински домове в София ще приключи за няколко дни.
От следващата седмица трябва да започне и ваксинирането на учителите в столицата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец