От 34 души, прегледани в спешното отделение на болницата в Добрич, които са присъствали на курбана в село Божурово, 17 са с положителен резултат за стафилококус ауреус, съобщиха от здравната инспекция, цитирани от Дарик.
Две от жените, приготвили и разсипвали храната, също са дали положителен резултат за стафилококова инфекция.
В неделя семейство даде курбан за здраве на близки и приятели в добричкото село Божурово. На масата подредили супа, зрял боб и сладки баници. 34 души хапвали от ястията в продължение на четири часа. Към 18,30 ч започнали първите прояви след консумацията на заразената с бактерии храна.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни