Новият Управителен съвет на Българска федерация по волейбол взе първото си решение и то е да прекрати първенствата при мъжете и жените заради пандемията.
Така Нефтохимик Бургас и Марица Пловдив стават шампиони съответно при мъжете и при жените.
Решението е взето дистанционно с видеовръзка на първото заседание на УС под председателството на легендата Любо Ганев след избора му за президент на БФ Волейбол.
Титлата е четвърта поредна за Нефтохимик, който имаше 6 точки преднина срещу основния си конкурент Хебър. За тима от Пазарджик остава купата на България, която бе спечелена срещу бургазлиите.
Марица пък продължава доминацията си във волейболното първенство за жени, където пловдивчанките са с 19-0.
Решението не е изненада, тъй като още преди седмица десет от 12 клуба от елита на българския волейбол се обявиха за прекратяване на Суперлигата.
Против бяха от ЦСКА, като предложиха два варианта - подновяване на първенството, когато пандемията с коронавируса приключи, или обявяване на нулева година. Хебър (Пазарджик) пък държеше на всяка цена шампионатът да завърши, без значение кога.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец