Въпреки засиления контрол и мерките срещу нарушителите, не спират случаите на туристи, които се къпят в Седемте рилски езера, съобщава БНТ.
Най-много сигнали има през почивните дни - средно по пет на ден. За да следят това да не се случва, на място дежурят служители от паркова охрана.
От Национален парк "Рила" признават, че непрекъснато в социалните мрежи се появяват клипове, на които се вижда как хора са навлезли в езерата.
Този сезон са глобени 8 души, но налагането на санкции е много трудно, защото нарушителите трябва да бъдат установени в момента, в който са в езерата.
В средата на юли група туристи се изкъпа в езерата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2000
4
18.08 2024 в 21:36
-60
3
17.08 2024 в 13:09
2985
2
17.08 2024 в 10:15
24373
1
17.08 2024 в 09:58
Казвам само...
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци