OffNews.bg

Шарапова на финал за първи път от 2,5 години

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова победи с 6:3, 6:1 поставената под номер 3 в схемата на турнира в китайския град Тянцзин - Шуай Пън.

Рускинята, която спечели срещу защитаващата титлата представителка на домакините за час и 20 минути, ще играе на финал срещу Арина Сабаленка, след като тенисистката от Беларус се наложи с 6:1, 6:3 за 60 минути срещу италианката Сара Ерани. Шарапова спечели по два пробива в двата сета и не допусна загуба на гейм при собствен сервис, за да се класира на финал от турнирите на WTA за първи път от две години и половина насам.

За последно тя игра за титла през месец май 2015-а година в италианската столица Рим, където спечели срещу испанката Карла Суарес-Наваро.

Междувременно стана ясно, че през следващата седмица Шарапова ще играе на турнира за Купата на Кремъл в Москва, съобщи официалният сайт на състезанието. Тя ще се включи в битката за трофея на турнира в руската столица за първи път от 2007 година, като ще участва с “уайлд кард”.