Първата ни ракета Цветана Пиронкова ще бъде глобена от Женската тенис асоциация с 15 000 долара защото ще участва в турнира за смесени отбори "Хопман къп" в Пърт, Австралия.
Безпрецедентната санкция е наложена от WTA на всички елитни състезателки, защото пропускат турнира ù в Бризбейн, започващ на 1 януари. Най-тежки санкции ще понесат Каролин Возняцки и Петра Квитова - по $100 хиляди. И двете ще трябва да се изправят срещу Пиронкова. Очаква се глобите да плати Международната федерация по тенис (ITF), под чиято егида е "Хопман къп". Първа съвместна тренировка в Пърт направиха вчера Цветана Пиронкова и Григор Димитров. Те представят България в дебюта й на турнира за смесени двойки "Хопман къп". Първият мач на нашите е срещу Чехия на 2 януари от 3,30 ч. Той ще бъде излъчван пряко по БНТ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец