Група от петима души е задържана за трафик на мигранти, съобщиха от Окръжната прокуратура – София, която ръководи разследването за дейността на ОПГ.
На 5 май т.г. 29-годишен мъж е хванат в с. Осоица да кара 12 афганистанци с лека кола.
При проверката се оказало, че чужденците пребивават незаконно у нас.
Имало и съучастник - 32-годишната Д.Г.
При разследването са събрани доказателства, че в периода от 18 септември 2024 г. до 4 ноември 2025 г. двамата са част от 5-членна организирана престъпна група, чиято задача била да транспортират мигранти срещу заплащане.
Петимата са задържани за срок до 72 часа, но предстои да бъде поискан постоянен арест.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни