Методи Байкушев (ПП-ДБ) остава кмет на Благоевград, реши Върховният административен съд. До решението на ВАС се стигна след като бившият кмет на града Илко Стоянов (ИТН) оспорва резултатите.
На първото заседание пред Административен съд - Благоевград Стоянов поиска да бъдат преброени бюлетините от всички изборни секции в общината.
В жалбата си той твърдеше, че има редица грешки при провеждането на местния вот през октомври миналата година.
При проведеното повторно преброяване на част от бюлетините бяха открити бюлетини със спорни гласове, но това не беше сметнато като достатъчно основание за касиране на вота в града, тъй като разликата между двамата кандидати е над 800 гласа.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5169
1
17.06 2024 в 18:31
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци