Учителят по физическо от столичното 31-во училище, който бе обвинен в сексуални отношения с 13-годишно момиче, бе признат за виновен от Софийския районен съд, но очаквано се размина с условна присъда.
Мъжът бе задържан в края на август. Според обвинението учителят е бил със седмокласничката 6-7 пъти в хостел. По-късно тя подала жалба в полицията.
Прокуратурата внесе обвинителния акт в началото на октомври, но още тогава стана ясно, че учителят едва ли ще получи присъда за педофилия, тъй като връзката му с момичето е била на доброволни начала.
СГС постанови учителят да плати на СДВР 807,49 лв. разноски по делото и 2000 лв. на частния обвинител за адвокатски услуги.
Присъдата не е окончателна и може да се обжалва в 15-дневен срок пред Софийския градски съд.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7450
2
01.11 2025 в 08:49
-1243
1
31.10 2025 в 18:00
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август