Незаконните постройки в пловдивския квартал „Столипиново“, които се обитават от разпространители на наркотици, ще бъдат премахнати, съобщава пловдивският сайт Traffic News.
Причината за премахването на точно тези сгради е, че хаотичното и незаконно строителство в квартала сериозно пречи на полицията да провежда бързи и изненадващи акции срещу дилърите.
До решението се стигна след среща между директора на полицията в Пловдив ст. комисар Васил Костадинов и кмета на район „Източен“ Емил Русинов.
За да започне събарянето, от МВР се ангажират да внесат в районната администрация списък и фотоалбум с конкретни картотекирани обекти, които местната власт трябва да премахне във възможно най-кратък срок. Очакванията са събарянето на постройките да улесни достъпа на полицаите и да изиграе възпиращ ефект за бъдещи закононарушения в квартала.
По време на срещата е било обсъдено още засилване на мерките срещу незаконните сметища, паленето на отпадъци, нерегламентираното присъединяване към електроразпределителната и ВиК мрежите. В дневния ред е била включена и темата за сигурността в района около центровете за метадонова терапия и за подкрепа на хора със зависимости и без дом, които се помещават в една и съща сграда в квартал „Столипиново“.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия