Софийският градски съд призна за виновен управител на компания след разследване на Европейската прокуратура в София. Присъдата е издадена след споразумение за признаване на вината.
Присъдата е за измама със субсидии от Европейския социален фонд и национално съфинансиране - измамата е за обща сума от 66 750 евро.
Управителят е осъден на 11 месеца лишаване от свобода, отложено с изпитателен срок от три години, както и глоба в размер на над 500 евро.
Присъдата е окончателна и не подлежи на обжалване.
Измамата е свързана с подаване на невярна информация от управителя на компанията и съучастник, действащ като ръководител на проект, до българското Министерство на труда и социалната политика с цел получаване на финансиране, предназначено за подкрепа на устойчиви възможности за заетост.
През 2021 г. компанията е подписала договор с Министерството на труда и социалната политика в качеството му на управляващ орган на Оперативната програма за развитие на човешките ресурси 2014-2020 г. с цел предоставяне на възможности за работа, професионално обучение и квалификация на хора, които желаят да се включат или да се върнат на пазара на труда.
Разследването обаче разкри, че през 2021 г. и 2022 г. са изработени множество фалшиви подписи и фалшифицирани трудови договори, за да се създаде впечатление, че целите на проекта се изпълняват. Тези документи след това са били представени като част от финансовите и техническите отчети, необходими за окончателното плащане.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
1
27.01 2026 в 01:30
--- 66750 €.
Осъдили го на
--- глоба в размер на над 500 € и
--- 11 месеца условно.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци