Започва делото за ликвидацията на застрахователя „Олимпик”. Процесът ще се гледа от съда в кипърската столица - Никозия, съобщава bTV.
Отнемането на лиценза на застрахователната компания от кипърския надзор засегна 200 хиляди българи и около 10 хиляди кипърци. Очаква се днес съдът да назначи постоянен ликвидатор.
Властите в Кипър категорично отказаха да отговарят на въпроси как се е стигнало до фалита на компанията.
bTV разполага с документ от сметната палата, според който още през 2015 г. одиторите са предупредили застрахователния надзор в Кипър, че „Олимпик” може да се изправи пред сериозни финансови проблеми.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец