Специализираният наказателен съд остави в ареста трима от полицаите, обвинени за трафик на бежанци. Четвъртият задържан е оставен под домашен арест.
Полицаите са обвинени в участие и ръководене на престъпна група за трафик на хора.
Полицаите бяха арестувани в петък при спецакция.
Пред съда те обявиха, че не са виновни и не са участвали в престъпление. Според защитата няма никакви доказателства срещу тях.
От прокуратурата обаче са категорични, че има данни, че четиримата са участвали трайно в нелегален трафик на бежанци.
Основният свидетел срещу полицаите е каналджията Ивайло Николов. Той е дал показания за това как полицаите са вземали пари, за да не издадат трафика на бежанци от София до сръбската граница.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19277
1
30.07 2016 в 14:13
и заплата и осигуровки от данъкоплатците
допълнително :
от наркотици
от проститутки
от джебчийки и сводници
от трафик на хора
от автоджамбази
от крадци
от заложни къщи
катаджиите +
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие