Пенсионер е осъден, защото дал 600 лв. на вещо лице, за да изготви невярно заключение.
Присъдата е на Софийския градски съд, с която възрастният човек е осъден условно на една година затвор с 3-годишен изпитателен срок, както и да плати разноски от 350 лв., съобщи "Лекс".
Пенсионерът е страна по гражданско дело, което продължава вече 4 г., с много наследници, един от които е и той. През есента на 2022 г. мъжът дал 600 лв. на едно от назначените от съда вещи лица по техническа експертиза.
Искането му било експертът да изготви невярно заключение, в което да посочи конкретно разпределение по сънаследници, с което далият подкупа наследник да получи над 3 дка от една спорна по делото група имоти и още 1,3 дка от друга.
Присъдата не е окончателна и може да бъде атакувана в Софийския апелативен съд.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец