26-годишна жена от хасковското село Динево получи три месеца условна присъда и 10 хиляди лева за неспазване на карантината, съобщиха от прокуратурата.
С. А. е осъдена за това, че на 27 март около 12:00 ч. излязла на улицата и отишла до магазина. Седмица по-рано се върнала от рискова страна - Нидерландия.
Жената е сключила споразумение с прокуратурата, одобрено от Районния съд в Хасково. Така й е наложено наказанието от три месеца лишаване от свобода условно с три години изпитателен срок и глоба от 10 000 лв.
Решението на съда е окончателно и е влязло в сила.
Преди дни стана ясно, че и тричленно семейство отива на съд, защото е направило помен на починал дядо, като по този начин нарушило карантината си слeд завръщане от Германия.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни