Мъжът, който вчера се блъсна в жилищен блок в столичния квартал "Дружба", е шофирал с 2,51 промила алкохол в кръвта, съобщиха от прокуратурата.
Той е задържан за 72 часа и му е повдигнато обвинение.
Вчела около 12:30 ч. 51-годишният К. М. е блъснал автомобил, след което преминал през детска площадка и самокатастрофирал в тераса на жилищен блок. На мястото били изпратени полицейски служители, които тествали мъжът за наличие на алкохол в кръвта, като уредът отчел положителен резултат от 2,51 на хиляда.
Престъплението, за което К. М. е привлечен като обвиняем, се наказва с лишаване от свобода от една до три години и с глоба от 200 до 1000 лева.
Предвид високата обществена опасност на деянието днес К. М. за срок до 72 часа. Предстои да бъде изготвено и внесено искане до Софийски районен съд за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо него.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец