Мъж се опита да внесе хероин в Софийския затвор, но го хванаха.
Историята е от 8 декември 2019 г., когато мъжът занесъл храна и дрехи на осъден. Към тях имало и чифт маратонки. В едната от тях бил скрит малко над 8 грама наркотик на стойност 729,90 лв., опакован в черен найлон. Пакетчето било залепено за долната страна на стелката на спортната обувка.
При проверката обаче било забелязано от надзирателите.
Мъжът живеел на семейни начала с майката на осъдения. Жената приготвила торбата с продуктите и дрехите, но в нея не сложила маратонките.
Софийската градска прокуратура внесе обвинителен акт в Софийски градски съд (СГС) срещу злополучния трафикант, съобщиха от обвинението.
Предстои насрочване на разпоредително заседание по делото от СГС.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4000
1
11.05 2022 в 21:48
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци