22-годишен младеж от Варна получи условна присъда и глоба от 10 000 лева за нарушаване на карантина, съобщиха от пресслужбата на Районния съд в града.
По силата на одобрено от съда споразумение на подсъдимия е наложено наказание от 3 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване се отлага с изпитателен срок от 3 години, както и глоба от 10 000 лева.
В периода от 23 до 30 март тази година, след пристигане с полет на летището във Варна от рискова страна, младежът бил поставен под задължителна 14-дневна карантина заради пандемията от COVID-19.
Той посочил адрес на настаняване в града, където трябвало да пребивава, но през посочения период на карантина нарушил противоепидемичната мярка и напуснал жилището.
Съдебният акт е окончателен и влиза в сила веднага.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец