Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 16-годишен за грабеж на 15-годишно момче.
Събраните до момента доказателства сочат, че на 13 октомври т.г. около 15:30 часа на ул. „Владимир Минков - Лотко“ в София обвиняемият Ж.Х., който е непълнолетен, но може да разбира значението на действията си, е отнел чанта с документи, вещи и 65 лв. от 15-годишното момче.
За целта Ж.Х. е нанесъл множество удари на момчето в главата и тялото. Той е задържан за срок до 48 часа. За подобно престъпление Наказателният кодекс предвижда затвор. Предстои да бъде внесено искане за постоянен арест.
Обвиняемият е действал в съучастие с малолетен, който по закон не носи наказателна отговорност за действията си. За него ще бъде сезирана местната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2956
1
15.10 2025 в 12:20
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци