Японският гигант Sony стана жертва на хакерска атака. Засегнати са музикалните и гейминг сайтовете на компанията. Кибер престъпниците дори съобщиха, че са поставили бомба на борда на самолет, в който пътува един от шефовете на компанията, предаде АФП.
След бомбената заплаха самолетът е бил отклонен и проверен за експлозиви, но такива не са открити.
Хакерите са разбили сайтовете на Sony посредством претоварване на системата с повишен трафик.
Отговорност за атаката е поел потребител на социалната мрежа Туитър с име @LizardSquad.
В профила си анонимният хакер е поставил снимка на мъж, носещ знамето на ИДИЛ с думите: "Днес сложихме знамето на ИДИЛ в сървърите на "Сони".
От компанията уверяват, че не са засегнати лични данни на потребители.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.08 2014 в 13:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци