Германската партия на Зелените призова за въвеждането на вегетариански ден веднъж седмично в столовете на всички германски учреждения, съобщи ДПА.
Призивът за вегетариански ден е включен в предизборната програма на Зелените за парламентарните избори в Германия тази есен (22 септември).
"Вегетарианският ден ще бъде чудесен начин да видим как може да се прехраним без месо", обясни лидерът на парламентарната група на Зелените Ренате Кюнаст.
Германците консумират средно по 60 килограма месо на година, което според диетолозите е прекалено много.
Някои германски провинции вече са въвели вегетарианския ден.
В северозападната част на Бремен столовете в офиси, училища и детски градини вече имат ден без месо през седмицата.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"