Двама мексикански журналисти бяха застреляни за по-малко от 24 часа в западните мексикански щати, съобщи Ройтерс.
В западния щат Колима вчера следобед е била застреляна Патрисия Рамирес, известна и с псевдонима си
Пати Бънбъри. Тя е била светски репортер, според Комитета за защита на журналистите, базираната в Ню Йорк правозащитна група.
Преди това журналистът Маурисио Крус беше застрелян в град Уруапан, в обхванатия от насилие западен щат Мичоакан. Крус е работил за местен новинарски канал.
Това са първите убийства на журналисти в Мексико от идването на власт на президентката Клаудия Шейнбаум.
Мексико е една от най-смъртоносните за журналисти страна в света.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец