Газопровод, свързващ Литва и Латва, се взриви днес, предадоха Ройтерс и ТАСС, като се позоваха на литовския газов оператор "Амбър Грид".
Става дума за магистрален газопровод в Пасвалски район, в Северна Литва. Жителите на едно село са евакуирани, съобщи ръководителят на районната администрация Повилас Балчюнас. Той разказа, че пострадали при взрива няма.
Евакуираното село Валакеляй се намира на около половин километър от мястото, на което минава газопроводът. Жителите му ще бъдат настанени в две училища в съседни населени места. В селото живеят 250 души.
В този участък на магистралния газопровод има две тръби, по които се осигурява газ за северната част на Литва. По него газ се транспортира и в Латвия. Втората линия на газопровода не е пострадала при взрива. Започнало е разследване за причините за експлозията, съобщава БТА.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни