Трима пътници загинаха, а над 50 са ранени след сблъсък между влак и булдозер в Индия, съобщиха местните власти.
Булдозерът е бил заседнал на релсите и не е бил измъкнат до идването на влака. Цели 9 вагона са излезли от релсите при сблъсъка. Полицейски служители и живеещи наблизо хора са успели да измъкнат повечето пътници от влака, който се е движел в посока Гаухати. Пострадалите са били откарани в местната болница в Гаухати, столица на индийския щат Асам.
Вчера на пресконференция индийският министър на железопътната инфраструктура Динеш Триведи описа състоянието на ЖП-мрежата като „ужасна“ и се налага цялостно обновяване. В Индия всеки ден се движат 9000 влака, превозващи над 18 милиона пътници. Гигантската железопътна мрежа свързва всяко кътче на държавата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец