Американският президент Доналд Тръмп обяви, че налага 5-процентно мито върху всички стоки, идващи от Мексико, предаде "Ройтерс".
Той заплаши, че тарифите ще се увеличават, "докато проблемът с нелегалната миграция не бъде разрешен".
Президентът обяви мярката, след като по-рано вчера каза пред журналисти, че планира "голямо изявление", което ще е най-голямото досега по въпроса за границата, предаде Асошиейтед прес. Тръмп обвинява мексиканското правителство, че не прави достатъчно, за да овладее притока на централноамерикански мигранти, които търсят в САЩ убежище от държави като Салвадор, Хондурас, Гватемала.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен