Стрелец уби двама пред църква в Солт Лейк Сити

OFFNews 08 January 2026 в 11:21 1102 1
Църквата в Юта, пред която е станала стрелбата

Снимка АП/БТА

Църквата в Юта, пред която е станала стрелбата

Двама души са убити при стрелба пред мормонски храм в Солт Лейк Сити в американския щат Юта.

Инцидентът е станал на паркинг пред църквата в сряда вечерта, по време на траурна церемония. Ранени са шестима души.

Към момента няма задържан.

Всички жертви са възрастни хора. Трима от ранените са в критично състояние.

Според полицията нападението не е от верски подбуди.

Храмът събира предимно тонгански конгреганти и има служби на техния език.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026