Сирийската армия е превзела досега контролирания от бунтовниците Стар град в Алепо, предава Ройтерс, позовавайки се на информация на Сирийската обсерватория за човешки права.
Войниците на режима на Башар Асад навлязоха в Стария град вчера, с което се доближават до най-голямата си победа в започналата през 2011 г. война - превземането на източната част на Алепо.
Според базираната в Лондон неправителствена организация офанзивата на режима, подкрепена от бомбардировки, е накарала бунтовниците да се оттеглят от Стария град.
Представител на една от бунтовническите фракции заявява пред Ройтерс, че правителствените сили са превзели част от района, но не целия.
От силите на режима потвърждават за агенцията само, че са навлезли в Стария град.
През последните 2 седмици бунтовниците са загубили близо 2/3 от контролираните от тях територии в резултат от офанзивата на сирийската армия.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец